Boston Wire Stitch Company została założona w roku 1896 i produkowała maszyny do zszywania drutem książek, kalendarzy, pudeł na kapelusze itp. W oryginalnych maszynach używane były gotowe zszywki, które podawano indywidualnie wzdłuż toruz szywania. Opracowanie zszywek łączonych papierem a następnie klejem, dało początek pakietowanym łącznikom, co poważnie zwiększyło wydajność.

W miarę, jak opracowywano coraz więcej zszywarek, również i firma zmieniła nazwę na BOSTITCH. Te pierwsze zszywki łączone w pakiety utorowały drogę dla dzisiaj oferowanego asortymentu STANLEY BOSTITCH, który obecnie obejmuje łączone w taśmy i pakiety gwoździe, gwoździe sztyftowe, zszywki, klamry i klipsy.

Wraz z nabyciem firmy Calwire Company w roku 1961, wytwarzającej zszywacze i gwoździarki, BOSTITCH przeniósł się na rynek zamocowań do drewna. Potem wprowadził nowe innowacyjne wyroby, jak na przykład pierwsze w świecie gwoździarki na gwoździe w zwojach, które zrewolucjonizowały branżę produkcji palet, oraz gwoździarka na gwoździe papowe, przeznaczona dla budownictwa.

Nabycie firmy BOSTITCH przez firmę Stanley zapoczątkowało markę STANLEY BOSTITCH, obecnie znaną na całym świecie ze swoich technik łączenia.

Firma AW-Narzędzia jest autoryzowanym dystrybutorem marki BOSTITCH.

Zobacz produkty producenta: