Trwająca już 75 lat historia sukcesu przedsiębiorstwa rodzinnego z Engelskirchen rozpoczęła się w latach 30-tych poprzedniego stulecia. W roku 1937 bracia Edmund i Willy Lukas odkryli w sobie pioniera i ducha przedsiębiorczości – za pomocą niezmiernie prostych maszyn bracia produkowali początkowo na piętrze swojego warsztatu wiertła do różnego zastosowania. W powiecie Oberberg szybko rozniosła się wieść o zdolnościach manualnych braci i o wysokiej jakości ich produktów. Krok po kroku portfolio produktów rozszerzało się o frezy trzpieniowe, tarcze szlifierskie i ściernice trzpieniowe.

Dzięki wielu pomysłom i pasji oraz dużej porcji bergiskiej prostoty bracia rozwinęli przedsiębiorstwo produkcyjne działające poza granicami ich ojczyzny. Już siedem lat po utworzeniu przedsiębiorstwa zatrudniali 70 pracowników.

Wykorzystując lata cudu gospodarczego firma LUKAS zaczyna swój organiczny rozwój i w roku 1964 nabywa fabrykę wierteł i frezów Rheinische Zahnbohrer- und Kleinfräserfabrik. W 1975r. przedsiębiorstwa łączą się w dzisiejszą spółkę „LUKAS-ERZETT Vereinigte Schleif- und Fräswerkzeugfabriken GmbH & Co. KG”.

Na spowodowany globalizacją nacisk konkurencji i trend dążący do obniżania kosztów lat 80-tych LUKAS reaguje odpowiednio wcześnie stosując ofensywną strategię międzynarodową. Pierwszym krokiem do globalizacji jest zakup w roku 1987 południowoafrykańskiego producenta narzędzi. W roku 1989 zostaje utworzona spółka dystrybucyjna w Republice Czeskiej, a w roku 1991 powstaje tam całkiem nowy zakład produkcyjny.

Nabycie hamburskiego małego przedsiębiorstwa Karl Schriever w roku 2010 prowadzi do znacznego rozszerzenia i specjalizacji w segmencie narzędzi poliuretanowych.

W tym samym roku w Engelskirchen zostaje ukończone Centrum Logistyczne o łącznej powierzchni 5.500 m², które otwiera swoje podwoje w maju 2010r.

Firma AW-Narzędzia jest autoryzowanym dystrybutorem marki LUKAS-ERZETT.

Zobacz katalogi producenta:

Przejdź na stronę producenta: