Któż nie używał popularnej „metrówki” czyli drewnianej miary składanej? Powstanie oraz historia tego narzędzia sięga roku 1865 kiedy to Anton i Franz Ullrich opracowali jej pierwszy model tworząc podwaliny przedsiębiorstwa znanego dziś jako STABILA Messgeräte Gustav Ullrich GmbH.Firma STABILA to dziś największy w Europie producent profesjonalnych narzędzi pomiarowych. O pozycji lidera świadczy wiele patentów oraz rozwiązań, które wyznaczyły standardy w urządzeniach pomiarowych.

To właśnie STABILA wprowadziła m.in. pierwsze libelle poziomic wykonane z tworzywa akrylowego i jako pierwszy niemiecki producent rozpoczęła produkcję poziomic z metali lekkich. Inne znane innowacje to np. unikatowy system mocowania libelli w korpusie poziomic czy też taśmy miernicze z włókna szklanego.

W ofercie firmy znajdują się takie produkty jak miary składane i zwijane, poziomice, poziomice elektroniczne, dalmierze, niwelatory optyczne, statywy, dalmierze oraz urządzenia laserowe. W sumie program obejmuje ponad 600 produktów przeznaczonych głównie dla użytkowników w branży budowlanej ale także przemysłu, rzemiosła oraz zastosowań domowych. Firma systematycznie wprowadza również nowe ciekawe produkty i rozwiązania.

Siedziba firmy oraz główny zakład produkcyjny znajdują się w niemieckiej miejscowości Annweiler. Firma zatrudnia ponad 500 osób.

Firma AW-Narzędzia jest autoryzowanym dystrybutorem marki STABILA.

Zobacz produkty producenta: