Pewnego dnia roku 1945 młody wizjoner i samouk podjął się wyjątkowo ambitnego planu. Za swoje skromne środki, Félix Flisch odkupił starą fabrykę tarcz zegarków w Les Geneveys-sur-Coffrane, zielonym zakątku znajdującym się u podnóża gór w szwajcarskim kantonie Neuchâtel i zaprojektował nietypowy sekator… narodził się FELCO.

Jego innowacyjność polegała na tym, że zrobiony był z aluminium zapewniającego mu lekkość, miał bardzo precyzyjny system regulacji głowicy tnącej, a także oferował ergonomiczny uchwyt. Po edycji pierwszej, próbnej wersji, w 1948 r. został przedstawiony FELCO 2

FELCO 2 zawdzięcza swoją innowacyjność nie tylko wadze i precyzji, ale również temu, że wszystkie jego elementy są wymienne, co umożliwia szybkie zastąpienie danego elementu w przypadku zużycia. Uchwyty wykonane z aluminium, materiału trudnego do zdobycia w czasach powojennych, są gwarancją jakości.

Z biegiem lat, zapotrzebowanie na FELCO 2 stale rośnie, a wraz z nim rozwija się zakład produkcyjny. FELCO, założone w 1945 r. przy udziale zaledwie kilku współpracowników, liczy dziś ponad 200 pracowników, którzy biorą udział w tworzeniu etosu FELCO 2.

Firma AW-Narzędzia jest autoryzowanym dystrybutorem marki Felco.

Zobacz produkty producenta: