Koki Holding Co., Ltd. (dawniej Hitachi Koki) to jeden z największych światowych producentów elektronarzędzi. Od 1948 roku zajmujemy się projektowaniem i rozwojem produktów wyposażonych w najbardziej pionierskie japońskie technologie. Te innowacje pomogły rozwinąć nasze elektronarzędzia, aby wspomagać profesjonalistów w osiąganiu jak najlepszych wyników. Posiadamy 10 fabryk rozlokowanych na całym świecie dbając o to, aby zachowane były najwyższe standardy jakości, a użytkownicy mieli możliwość osiągania korzyści z użytkowania najbardziej zaawansowanych i niezawodnych technologii.
W Polsce przedstawicielem koncernu jest Hikoki Power Tools Polska Sp. z o.o. Marka jest obecna na polskim rynku poprzez sieć swoich dystrybutorów już od początku lat 80-tych, zaś rejestracja firmy nastąpiła w październiku 1997 roku.
Hikoki to marka elektronarzędzi przeznaczona dla segmentu profesjonalistów. Dla tych wszystkich, którzy cenią sobie doskonałe parametry techniczne oraz niezawodność. Elektronarzędzia naszej firmy doskonale sprawdzają się w każdych, nawet najbardziej ekstremalnych warunkach pracy.
Hikoki jest członkiem European Power Tool Association.

Sankyo Diamond Industrial Co Ltd. to pionier w produkcji narzędzi diamentowych. To pierwsza firma na świecie, która wprowadziła do swojej oferty tarcze diamentowe przeznaczone do cięcia na sucho. Firma została zakupiona w 2005 roku przez Hikoki (Hitachi Koki).

Założona w Japonii Sankyo Diamond Industrial działa na światowych rynkach od 1965 roku, a od 1994 roku ma swoje oficjalne przedstawicielstwo w Europie (Sankyo Europe BV z siedzibą w Holandii). Sankyo słynie przede wszystkim z szerokiego asortymentu wysokiej jakości tarcz diamentowych do cięcia i szlifowania. Nowoczesne fabryki w Japonii (Ebina i Nabari), które zatrudniają ponad 200 pracowników, produkują szeroką gamę narzędzi diamentowych w najwyższym reżimie materiałowym i technologicznym. Własne centrum badawcze nieustająco opracowuje nowe produkty, które pozwalają nie tylko na bardziej wydajną i szybszą pracę, ale też ustanawiają nowe standardy rynkowe w relacji jakości produktu do jego ceny.

Oferta Sankyo to w całości propozycja dla profesjonalistów. Obejmuje ona jednak zarówno produkty wielozadaniowe o przystępnych cenach, jak i wysokospecjalizowane produkty przeznaczone do bardzo specyficznych zastosowań.

Firma AW-Narzędzia jest autoryzowanym dystrybutorem Hikoki.

Zobacz produkty producenta: